Hakkımızda


Artkim Group
Artkim Group Türkiye’nin faaliyet alanı yalnızca "Kimya Sanayi” olan tek fuarcılık ve yayıncılık kuruluşudur. İki binli yıllarla birlikte sektöre 8 fuar, 6 dergi, bir katalog ve altı web portalı kazandıran Artkim Group, genç, dinamik ve yenilikçi kadrosuyla Türkiye’de kimya denilince akla gelen ilk isimlerden biri olmayı başarmıştır.

Organizasyonunu gerçekleştirdiği fuarların ve çıkardığı yayınların firmanın değil, sektörün bir değeri olduğu bilincini ile müşteri odaklı bir kalite yönetim sistemini uygulamaktadır.

Şirketin amaçları arasında; fuarcılık alanında verimliliği artırmak, maliyetleri düşürmek ve hizmet verilen sektörlerin istek, ihtiyaç ve beklentilerini kalite, fiyat ve doğru zamanlama koşullarına uygun olarak karşılamak, sistemde sürekli iyileştirme faaliyetlerini sağlayan mükemmel bir hizmet şirketi olmak, kimya sektöründe yenileşimci (inovatif) yaklaşımıyla örnek teşkil eden bir konumda olmak, kimya sanayinin ve bağlı alt sektörlerin gelişmesine katkıda bulunmak, sektörün genel ve güncel sorunlarını dile getirip, benzer amaçla kurulmuş kuruluşlarının ve medyanın da desteğini alarak çözüm üretmek, sektörün sorunlarını dile getirip, tartışarak çözüm bulmaya çalışmak bulunmaktadır.
Uluslararası arenada son dört yılda, 25 Avrupa, Uzak Doğu, Asya, Orta Doğu ülkesinde, fuarlara katılarak Artkim Yayın Grubu'nun çıkardığı dergileri ve Artkim Fuarcılık'ın düzenlediği fuarları başarı ile tanıtan Artkim Group, hedeflerine ulaşarak, birçok uluslararası projeye imza atmış, artık Kimya Sanayi'ne hizmet veren bir marka olmaktan ziyade sektörün desteğini, güvenini ve takdirini de kazanarak, kimya sektörüne hizmet veren firmaların "çözüm ortağı" ve birçok projede "partner"i olma görevini üstlenmiştir.


2001 yılında Türkiye sanayinin nabzını tutan Kimya Sektörü’ne hizmet vermek amacıyla yola çıkan Artkim Group, bugüne kadar sektöre toplam 12 farklı fuar, 5 sektörel yayın, ajans hizmetleri ve kimya sektörüne personel bulma hizmeti veren tek sektörel insan kaynakları sitesi Kimyakariyerim.com web portalını kazandırmış tecrübeli bir organizasyon şirketidir.

Kimya sektörümüz, son yıllardaki ihracat hamlesi ile Türkiye ekonomisinin en dinamik sektörleri arasında 3.olarak yerini sağlamlaştırdı. Avrupa başta olmak üzere Afrika'dan Güney Amerika ve Uzakdoğu'ya kadar geniş bir dağılımda ihracat yapan sektörümüz rekabet gücünü her geçen yıl artırırken, paralel olarak hızla büyüyen ekonomi, daha nitelikli, profesyonel ve global platformlara ve firmaların yeni ürünlerinin ve teknolojilerinin tanıtılmasına fırsat tanıyabilecek spesifik ihtisas fuarlarına ihtiyaç doğurmuştur.

Türkiye ve EMEA Bölgesi'nin en büyük Kimya Fuarları’nı düzenleyen Artkim Fuarcılık, düzenlediği organizasyonlar ile nitelikli ve profesyonel ziyaretçi portföyü ile katılımcı firmaları bir araya getirerek, hem mevcut müşteri ilişkilerinin kuvvetlendirilmesine hem de ileriye yönelik temellerin atılabileceği yeni bağlantılar kurmalarına ortam sağlamakta ve kurulan iş bağlantıları milyarlarca dolarlık iş hacmine dönüşerek Türk ekonomisine de önemli bir girdi sağlamaktadır. Artkim Group bünyesinde faaliyette olan Artkim Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarlar başarılı ve alanında uzmanlaşmış fuarlar olup her biri ayrı bir marka niteliği taşımaktadır. Turkchem Eurasia (ChemShow, ChemLab, Chemtech), Paintistanbul & Turkcoat, Putech Eurasia, PaintExpo Eurasia, Stt Show Eurasia, Eurasian Composites Show, Cosmetics Home Care Ingredients, Pharmaist, Food & Nutritional Ingredients, Interdye & Printing Eurasia sektörün birleştirici gücü olarak faaliyet göstermektedir.

Chem Media yayın grubu olarak, sektörün nabzını tutan; Turkcoat, Boyatürk ve Yapı Kimyasalları, Turkchem, Putech & Composites, Paint & Surface Dergileri ile kimya sektöründe yayıncılık faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam etmektedir. Kimya denince akla gelen Artkim Group şirketinin alt kuruluşlarından biri olan Chem Ajans; Medya, Pr, ajans hizmetleri ile broşür, katalog, reklam ve promosyon konularında kaliteli ve yaratıcı fikirlerle hizmet vermektedir.

Başarılı organizasyonlara imza atan Artkim Group, sıkı bir ekip çalışması ve üstün müşteri memnuniyeti ilkelerini kendisine prensip haline getirerek, 16 yıl gibi kısa bir sürede yakaladığı bu yükselen başarı grafiğini genç, dinamik, yaratıcı ekibine ve çözüm odaklı hizmet anlayışına borçludur.